Preskočiť na obsah

Vyjadrenie Mladých KDS k parlamentným voľbám

Odborníci na bicykle vysvetľujú, že kostra je najdôležitejšia. Čím pevnejšia, tým lepšie k nej prisadnú ďalšie komponenty.

Po 4 rokoch sa k nám blížia voľby. Pýtate sa nás viacerí, nás Mladých KDS, mladých konzervatívnych demokratov Slovenska, koho voliť ?

Tých mladých, ktorí vznikali, keď strana mala menej ako 1% v prieskumoch. Niektorí nám hovoria, že Palko s Mikloškom sú síce čestní a poctiví politici, ale ich formácia má málo percent. Inými slovami, vyberajú si formáciu, strany a spolky nie podľa obsahu, ale podľa formy, percent a čísel. My však takto nerozmýšľame. Nie, my sme na správnom pódiu. Len dekór sa mení. Predstavte si ten fenomén : KDS ohlásilo, že nepôjde do volieb, a k nám sa napriek tomu začali pridávať ďalší mladí ľudia. Sú tu z presvedčenia. Ak by sme sa snažili prilákať sympatizantov marketingovými fintami, , ich energia by vyprchala na polceste. My sme však stavili na kontinuitu a tú kladieme na skalu, nie na piesok.

Tak koho voliť ? Azda nemusíme pripomínať, že obraz Slovenska sa od roku 2006 výrazne zhoršil a ani jedna strana zo súčasnej koalície si nezaslúži byť v NR SR na ďalšie obdobie. Výsledok 0:6.
Na druhom brehu rieky sa zas všetci posúvajú do stredu z obavy, že vyplašia, resp. si pohnevajú moderného ducha čias. Socialisti a liberáli chcú byť, a postupne i sú, hrobárom kresťanských ideí, avšak kresťanskí demokrati sa budú tváriť, že v podstate žiadne súboje neprebiehajú. Ako kriticky hovorí predseda Palko: „pre nich je len nestratiť voličov, keď sa verejná mienka posúva“. Ale vy viete, že toto nie je cesta KDS a už vôbec nie Mladých KDS.
Preto pochopíte, že mladí KDS – inak po početných diskusiách predsedníctva, členov a sympatizantov, konštatujú, že v úvode spomenutá „kostra bicykla“ tu na opozičnej strane nie je. Takýto odkaz je silným odkazom tých, ktorí nie sú apatickí voči politickému dianiu na Slovensku. Priam naopak, so záujmom ho sledujú a zasahujú do diania v našej krajine. Náš člen a sympatizant je napokon človek zodpovedný, slobodný a uvažujúci v dlhodobom časovom horizonte. Odliv ukáže, kto plával bez plaviek.

My sa sústredíme na obranu kresťanskej tradície, opierame sa o skúsenosť prežitého našich starších a vtláčame pečať našej mladíckosti. Ak máte záujem pripojiť sa, ste vítaní. Ani nie za 6 mesiacov máme za sebou Paríž, Londýn, Hodonín, účasť na početných akciách v rôznych tímových zloženiach, rozbehnuté projekty, spolupráce…
Nájdete nás na facebooku pod mladí kds alebo na našej webovej stránke www.mladi-kds.sk. Čoskoro prvý Magazín Mladých KDS, ďalšie videá, blogy.

Napokon náš slogan je zrkadlom našej činnosti. Jemní v maniéroch, silní v činoch.

Mladí KDS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.