Preskočiť na obsah

Moje dve odlišné stanoviská

Včera (dňa 25.2.) rokovalo obecné zastupiteľstvo. Publikujem moje dve odlišné stanoviská:

Moje stanovisko:

– k poplatkom v športovej hale: Nepodporujem zmenu poplatkov za využívanie športovej haly. Jednak z dôvodu, že ide len o kozmetickú zmenu. Po druhé si prajem aby sa stále neschvaľovali nové a nové sadzby poplatkov na základe žiadosti nových záujmových skupín. Chcel som aby riadne schválené poplatky trvali aspoň rok, po ktorom by sa ukázalo, či ich výška bola primeraná. Ak by sa ukázala neprimeraná na ďalší rok by sa schválil nový sadzobník. Nemennosť sadzobníka vnímam aj ako určitú istotu platiaceho o výške poplatku aby nemusel byť konfrontovaný s hľadaním zdôvodnenia prečo odo mňa raz pýtate takúto sumu a raz inú. Prial som si tiež aby sa informácia o výške poplatku publikovala na webovej stránke obce.

– k predaju starého nábytku z kancelárie starostu obce za symbolickú hodnotu: Pokladám za správnu myšlienku podpory sociálne slabých rodín takýmto spôsobom. Avšak procedurálne hľadisko pokladám za málo transparentné – prial by som si aby sa starý nábytok dostal do rúk ľudí, ktorí si ho budú vážiť čo najviac a budú zaň čo najviac vďační. Preto by som podporil aby sa publikovala informácia o predaji majetku, počkalo sa na záujemcov a ad hoc komisia by následne rozhodla o pridelení nábytku najvhodnejšiemu záujemcovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.