Preskočiť na obsah

Inšpirujeme sa projektom Zelené Urmince?

Obec Urmince, ktorá sa nachádza v okrese Topoľčany oznámila na svojej facebookovej stránke spustenie zaujímavého zeleného projektu: Zelené Urmince.

Obec na stránke uvádza:

„V projekte Zelené Urmince mame v pláne v 3 etapách vysadiť v našej obci minimálne 600 stromov a tym zlepšiť naše životne prostredie… V prvej etape bude vysadených 200 stromov v dvoch stromoradiach, medzi ktorými bude vytvorené pole pre drobne živočíchy, bez postrekov a bez masívnej žatvy. Dopestovaná úroda bude v zimných mesiacoch slúžiť na prikrmovanie zveri…V druhej etape na jeseň 2021 bude nanovo vysadená čerešňová alej smerom na Nemčice.V tretej etape na jar/jeseň 2022 bude vysadených viac ako 300 stromov a vybudovaná oddychová zóna v prírode pre nás všetkých… Lokalita výsadby bude monitorovaná fotopascami“.

Projekt bude obec financovať z rozpočtu obce, platu starostu a sponzorských darov. Zaujímavá by bola informácia o predbežných nákladoch, ale táto zverejnená zatiaľ nebola. Zelená agenda je typom agendy, ktorá je aktuálne veľmi populárna. Myslím si, že financovanie takéhoto projektu by nemuselo nevyhnutne zaťažiť obecný rozpočet, pretože by sa na jeho realizáciu dali získať súkromné financie od rôznych organizácii.

O projekte som informoval niektorých poslancov obce Chynorany a návrh sa stretol s veľmi pozitívnou odozvou. Chynoranci, aký je váš názor? Súhlasili by ste s realizáciou takéhoto projektu v našej obci?

zdroj obrázka: https://www.facebook.com/urminceobec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page