Preskočiť na obsah

Chynorany | stanovisko k článku v obcených novinách

Chynorany | posielam moje stanovisko k článku v obecných novinách, ktorý zasahuje do občianskej cti a dobrej povesti viacerích poctivých, slušných a spravodlivých obyvateľov obce.

Vážení obyvatelia obce Chynorany,

V poslednom čísle Chynorianských novín sa objavil článok, ktorý vážnym spôsobom zasahuje dobrej povesti a občianskej cti viacerích obyvateľov obce Chynorany.

1. Verím, že v demokratickej a slobodnej spoločnosti je vhodné a správne, ak sa obyvatelia obce zúčastňujú veci verejných a vyjadrujú svoj názor. V právnom štáte to však môžu a musia urobiť len tak aby nezasiahli do práv a právom chránených záujmov ostatných ľudí – svojích spoluobčanov.

2. Chynorianské noviny budú mať svoj zmysel a význam len vtedy ak v duchu ústavy SR umožnia slobodnú výmenu názorov na správu obce a budú vytvárať pluralitný názorový priestor. Som presvedčený, že anonymné, útočné a dehonestujúce články nespĺňajú uvedené požiadavky. Tieto články ubližujú mnohým obyvateľom obce, ktorí spravodlivo a s láskou vykonávajú svoju funkciu v prospech všetkých obyvateľov obce.

3. Mám veľmi rád svoju rodnú obec a prajem si aby sme stavali medzi ľudmi mosty a spolupracovali v prospech obce. Nesúhasím s intrigami a útokmi voči ľuďom, ktorí sa angažujú vo verejnom živote obce.

Autora článku pozývam do diskusie o politickej situácii v obci Chynorany. Nech každí prednesie svoj názor a bude sa ho snažiť obhájiť.

Uvedený článok zasiahol do mojej občianskej cti a vážnym spôsobom poškodil moje dobré meno. Na základe uvedeného budem zvažovať aj právne kroky na ochranu mojích práv.

S úctou, srdečne

Jozef Liday, poslanec obceného zastupiteľstva obce Chynorany, člen komisie verejného poriadku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.