Preskočiť na obsah

1. zasadnutie komisie verejného poriadku

Dňa 8.3. 2011 sa uskutočnilo prvé zasadnutie komisie verejného poriadku v obci Chynorany pod vedením predsedu komisie Vojtecha Kákoša.

Za najdôležitejšie pokladám prerokovanie:

Lokalít, ktoré by v budúcnosti mohli byť strážené kamerovým systémom. Kamerový systém je možné rozšíriť ešte o 2 kamery. Ako najvhodnejšie lokality sa spomínali – okolie obvodného zdravotného strediska (dolu od kostola, Moysesová ulica), okolie železničnej stanice a podniku Sama.

Bezpečnosti a poriadku v obci so zameraním na prevádzku baru umiestneného v železničnej budove. Majiteľka podniku sa zaviazala prijať opatrenia na dodržiavanie zákona zo strany zamestnancov baru a opatrenia zamerané na zabránenie prístupu školopovinných detí. V bare sa nachádza aj hrací automat. Na otázku, či ho mieni odstrániť, odpovedala majiteľka negatívne. V tejto súvislosti vítam iniciatívu poslancov NRSR, ktorá obecnému zastupiteľstvu priradí kompetenciu rozhodnúť o tom, či na území obce budú hracie automaty povolené alebo nebudú. Na základe poznania názoru väčšiny poslancov obecného zastupiteľstva v našej obci usudzujem, že hazard bude v obci zakázaný, a teda sa staneme miestom, ktoré nebude ponúkať príležitosť závislým ľudom ničiť samých seba. Veď ide o hazard s ľudským nešťastím, ktorý má veľké množstvo negatívnych efektov.

Členovia komisie sa dohodli na občasnej terénnej kontrole obce so zameraním na problémové lokality. Na záver sme oslávili narodeniny jediného člena krajšieho pohlavia Julky Magdolenovej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.